Dijital Göçebe Nedir?

Dijital Göçebe, belirli bir yaşam tarzını desteklemek için uzaktan çalışan, genellikle sık seyahatleri içeren (dolayısıyla "göçebe" terimi) Dijital Göçebeler tipik olarak yeni deneyimlere, kültürel alışverişe ve esnekliğe finansal güvenlik veya malzemeden daha yüksek değer verir mal. Dijital Göçebe hayatının artıları ve eksileri vardır, ancak aynı zamanda çok faydalı olabilir. Ortalama bir ofis çalışanından dünyayı dolaşan modern bir profesyonele geçmek düşündüğünüzden daha basit. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:


Nasıl Dijital Göçebe Olunur?

Mevcut iş durumunuzdan dijital bir göçebe yaşamına geçmek biraz yaratıcılık, sabır ve sebat gerektirebilir. Dijital Göçebeler için, birçoğu burada listelenmemiş olan çok çeşitli çalışma türleri vardır. İşte işinizi yola çıkarmanın birkaç yolu.


Mevcut işinizi ikna edin

Patronunuzun uzaktan çalışmanıza izin vermesini sağlamak zor bir konuşma olabilir, ancak iyi yapılırsa inanılmaz bir kazanç olabilir. Halihazırda çalıştığınız şirketle devam etmek, size pek çok dijital göçebenin sahip olmadığı bir güvenlik sağlar. Yoldayken düzenli maaş çekleri, sağlık sigortası, hastalık izni, 401K veya diğer avantajlardan herhangi biri gibi şeyleri kaçırmayacaksınız ve yeni bir hayata geçişi çok daha sorunsuz hale getireceksiniz.

Geleneksel işverenleri uzaktan çalışmanın olumlu yönlerine ikna etmek her zaman kolay değildir. Ofiste bir kişinin daha az olmasının yanı sıra, sahip olacağınız artan üretkenliği ve azalan genel giderleri vurgulamayı unutmayın. Ayrıca ulaşımda zamandan tasarruf edeceksiniz, bu da daha uzun saatler çalışabileceğiniz anlamına gelir. Onları kabul ettirdikten sonra, geçişe odaklanmanın zamanıdır. Şirketinizin halihazırda uzaktan çalışanları yoksa, sizinle nasıl başa çıkacaklarına dair bir sistemleri olmayacaktır. Onlara uzaktan çalışmanın neye benzeyebileceğine dair bir yol haritası sağlamanız gerekecek - kaç tane Google Hangout toplantınız olacak, hangi iletişim biçimi yaygın olacak, çıktılarınızın nasıl ölçülecek. Size ana ofis ile en az dört saat örtüşme sağlayacak çalışma saatleri belirlemek ve saat diliminizden bağımsız olarak bunlara bağlı kalmaya çalışmak iyi bir fikirdir.


Kendi İşinizi Kurun

Birçoğu denedi ve başarısız oldu, ancak çoğu denedi ve başarılı oldu! Bir sonraki Disney Stüdyolarını başlatmanıza gerek yok, ancak küçük, iyi yönetilen, kârlı bir işletme, geleneksel ofisten kurtulmak için biletiniz olabilir. Yoldan yapabileceğiniz bir şey düşünün. Yazılım ve web, çevrimiçi pazarlama, promosyon şirketleri ve çevrimiçi hizmet web siteleri gibi teknolojik endüstriler klasiktir. Bununla birlikte, teknoloji merkezli olmayan bir işi yoldan da yürütebilirsiniz - bu havalı, etik T-Shirt şirketinin bir karavanın arkasından koşması gibi.


Alternatif olarak, mevsimsel olarak veya sabit sözleşmelerle çalışmayı deneyebilirsiniz. Buradaki iyi endüstriler inşaat, film prodüksiyonu veya proje bazlı danışmanlık olabilir. Bu tür şirketler sözleşmeli işlerde mevcuttur, bu nedenle sözleşmeli olmadığınızda seyahat etmekte özgürsünüz. Unutmayın: Büyük olasılıkla seyahat sürenizin bir kısmını yeni müşteriler aramak için harcamanız gerekecek, böylece eve döndüğünüzde işiniz hazır olacak.


Tam zamanlı bir serbest meslek sahibi olun

Yazma, programlama, tasarım, video düzenleme, parti prodüksiyonu, danışmanlık vb. Pazarlanabilir bir beceriniz varsa, işinizi yola çıkarabilirsiniz. Serbest çalışma, bir 9–5 ortamından çıkmanız ve bunun yerine kendi zamanınızda yapabileceğiniz sözleşmeler veya yarı zamanlı işler almanız anlamına gelir. Serbest işler bir zamanlar yalnızca ağınızın kalitesine dayanıyor olsa da, artık bir profil oluşturmanıza ve Upworthy veya Freelancer gibi beceri setinizi arayan işverenlerle eşleşmenize olanak tanıyan birkaç web sitesi var. Yine de, kaliteli bir kişilerarası ağ uzun bir yol kat edebilir.

Serbest çalışmak harikadır çünkü kendi programınızı kendiniz yaparsınız, bu nedenle bir ay izin alıp bir yerlerde ıssız bir kumsalda takılmak isterseniz, hastayken arama konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak bu özgürlükle biraz aşırı stres gelebilir. Serbest çalışanlar, her işe ihtiyaç duyduklarında kendilerini pazarlama konusunda ekstra zorluk yaşarlar. Konserler bazen çok az olabilir ve ödenecek faturalar olduğunda işleri biraz gerginleştirir. Birçoğu için ödüller hala zorluklardan daha ağır basıyor ve giderek daha fazla insan 9–5'lerinde serbest çalışanların hayatı için ticaret yapıyor.

Ne tür bir işin size özgürlük ve güvenlik arasında doğru dengeyi sağlayacağını anlamak biraz zihinsel çalışma gerektirir - bu herkes için farklıdır. Bu yazıda Hayalinizdeki İşi Nasıl Alabilirsiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör