Uzaktan Çalışma Konseptinin Şirketler İçin Faydaları

Pandeminin önlenmesinden aşırı şehirleşmenin rahatlamasına ve olay hazırlığına kadar, haberler son zamanlarda uzaktan çalışma tonlarıyla dolup taşıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, Dünya Ekonomik Forumu'nun iş yeri esnekliğini işin geleceğinde kritik bir konu olarak işaret ettiğini görmek şaşırtıcı değildir. Ancak bu eğilim ekonomik olarak haklı mı, yoksa sadece gelişen iş gücümüzün modern rahatlık arzusu mu?


Tesis dışı çalışma alanları yükselişte ... ve ekonomik büyümeye yardımcı oluyor.

Uzaktan çalışma devriminin değişim için bir durumu var mı? Dünyanın en iyi araştırmacıları evet diyor.

İşyeri modası ile ekonomik strateji arasında ayrım yapmanın anahtarı işletmelerin elindedir. Dünyanın her yerindeki kurumsal liderler, uzaktan çalışmanın markalarının sürdürülebilirliği açısından faydalı olduğuna inanırlarsa, bunun bir kaynak olarak geliştirilmesine yatırım yapacaklardır. Diğer bir deyişle, kurumlar için telekomünikasyonda değer varsa, dünya için değer vardır.


Ancak uzaktan çalışmanın kuruluşlar için gerçekten yararlı olup olmadığı tartışılmaya devam ederken, yöneticiler esneklik taleplerini onaylamakta tereddüt ediyor ve rezil politika geri çekmeleri de uluslararası dikkat çekiyor. Bu, ekonomistleri ve iş liderlerini yorgun bir şekilde meraklandırıyor: Uzaktan çalışmanın bir şirkete fayda sağlayıp sağlamayacağına dair nihai bir kararı kesin olarak bildirebilecek herhangi bir kanıt var mı?
İyi evet. Uzaktan çalışma konusu çok fazla ilgi ve araştırma üretiyor. OwlLabs ve Buffer gibi kuruluşlardan uzaktan çalışmanın faydalarını duyuran birçok rapor var, ancak özel kaynaklı veriler önyargılı sonuçlar tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle, bu makaledeki bilgilerin saf ve güvenilir olduğundan emin olmak için, Gallup, Harvard Üniversitesi, Global Workplace Analytics ve Stanford Üniversitesi dahil olmak üzere dünyanın önde gelen araştırma kurumlarından bir dizi istatistik elde edildi.


Peki sonuçlar neydi? Uzaktan çalışma devriminin değişim için bir durumu var mı? Dünyanın en iyi araştırmacıları, iş yeri esnekliğinin bu beş kategoride alt sıranızı artıracağını kanıtlayarak evet diyor:


Üretkenlik - Tele-çalışanlar, ofis meslektaşlarından ortalama% 35-40 daha üretkendir ve en az% 4,4'lük bir çıktı artışı ölçmüştür.

Performans - Konum bağımsızlığı yoluyla daha güçlü özerklikle, çalışanlar% 40 daha az kalite hatasıyla sonuçlar üretir.

Katılım - Daha yüksek üretkenlik ve performans, daha güçlü katılım veya başka bir deyişle% 41 daha düşük devamsızlık yaratmak için bir araya gelir.

Elde tutma - Çalışanların% 54'ü, kendilerine daha fazla esneklik sunan bir iş için iş değiştireceklerini söylüyor, bu da uzaktan çalışma sözleşmesi teklif edildikten sonra ciroda ortalama% 12 azalma ile sonuçlanıyor.

Karlılık - Kuruluşlar, yarı zamanlı uzaktan çalışan başına yılda ortalama 11.000 ABD doları veya% 21 daha yüksek karlılık tasarrufu sağlar.

Bu istatistiksel analize göre, uzaktan çalışma yakın zamanda hiçbir yere gitmeyecek. Dahası, şirketler bu yeni on yıldaki en önemli hedeflerini geliştirmek için bir strateji olarak "uzaktan çalışma devrimine" öncelik vermeleri akıllıca olacaktır.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör